Żeglarze pod skrzydłami EFAFLEX

W ósmym sezonie zmagań żeglarzy spod szyldu Polskiej Ligi Żeglarskiej, po raz kolejny znaleźliśmy się w gronie partnerów głównych prestiżowej rywalizacji o tytuł Klubowego Mistrza Polski PZŻ (Polskiego Związku Żeglarskiego). Jednocześnie towarzyszyliśmy także zawodnikom walczącym o zwycięstwo w ramach 1 Ligi Polskiej Ligi Żeglarskiej. Widowiskowe starty doskonale przygotowanych zawodników na 9 szybkich, łatwo wchodzących w ślizg jachtach regatowych RS-21 dostarczyły widzom niezapomnianych wrażeń i wyjątkowych emocji, które na długo pozostaną w pamięci.

Inauguracja zawodów w gościnnym Sopocie
Wzorem poprzedniego sezonu rywalizacja w ramach Polskiej Ligi Żeglarskiej wystartowała w Sopocie, jednym z najbardziej znanych i lubianych kurortów polskiego wybrzeża. Wśród partnerów głównych regat nie zabrakło EFAFLEX Polska, który kolejny rok z rzędu wspiera sportowe zmagania żeglarzy. Obecność wśród sponsorów Klubowych Mistrzostw Polski wpisuje się w naszą długofalową strategię komunikacyjną  – wspieraliśmy już wcześniej takie widowiskowe imprezy, jak: Mistrzostwa Polski Architektów w Narciarstwie Alpejskim – Ski Archi Cup, Mistrzostwa Polski Architektów w Tenisie – Tennis Archi Cup czy Mistrzostwa Polski Architektów w Golfie – Golf Archi Cup. – To m.in. fascynacja prędkością sprawiła, że postawiliśmy na żeglarstwo. Tak jak widniejący w naszym logo gepard, prędkie i zwinne są też jachty RS-21, na których startują zawodnicy, biorący udział w regatach – wyjaśnia Filip Napierała, Prezes Zarządu Efaflex Polska. I dodaje: – „W DNA strategii komunikacyjnej naszej firmy mamy wpisaną promocję pozytywnych wartości, które łączą ludzi. Sport i wypoczynek na świeżym powietrzu budują jednak nie tylko pozytywne emocje, ale także trwałe więzi z klientami na zupełnie innym poziomie niż w przypadku przekazu marketingowego. Twarda rywalizacja na wodzie, gdzie nie brakuje adrenaliny, odbywa się w duchu fair play. A to zasada, której Efaflex jest zawsze wierny. Przejawia się ona w każdej dziedzinie naszej działalności i wynika z szacunku do każdego klienta”.

Emocje na wodzie i na lądzie
W ósmym sezonie Polskiej Ligii Żeglarskiej kibice mogli podziwiać widowiskowe i dynamiczne wyścigi załóg żeglarskich, które odbywały się w Sopocie, Gdyni, Trzebieży oddalonej o 30 km od Szczecina oraz w Białobrzegach niedaleko Warszawy na Jeziorze Zegrzyńskim, jednym z najbardziej popularnych miejsc wypoczynkowych na Mazowszu i jednocześnie ważnym akwenie dla wielbicieli żeglarstwa. W ramach Polskiej Ligii Żeglarskiej rozegrano wyścigi zarówno w Ekstraklasie o tytuł Klubowego Mistrza Polski PZŻ, jak i pierwszej lidze, gdzie 18 załóg z całego kraju walczyło o 4 miejsca premiowane awansem do Ekstraklasy na przyszły rok. Emocjonujące chwile przeżywali też kibice zawodników z drugiej ligi.

Finał, którego nikt się nie spodziewał
Jednak najbardziej ekscytujących wrażeń spodziewano się podczas finału regat o tytuł Klubowego Mistrza Polski. Chciałoby się powiedzieć, że było to niezapomniane widowisko, ale pogoda skutecznie pokrzyżowała plany organizatorów i sportowców, walczących o pierwsze miejsce na podium. Niestety, w związku z brakiem wiatru w ciągu dwóch dni nie udało się rozegrać ani jednego wyścigu. Taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy w ośmioletniej historii Ligi. Zgodnie z regulaminem wynikami sezonu pozostały więc te osiągnięte przez zawodników w trzech poprzednich rundach. Klubowym Mistrzem Polski po raz trzeci z rzędu została załoga Balex YKP Gdynia.

Kolejny sezon żeglarski dobiegł końca, a my mieliśmy okazję brać udział w tych widowiskowych zawodach, pełnych emocjonujących zwrotów akcji. Symbolem jego obecności był na wodzie – tak samo jak w roku ubiegłym – jacht z numerem 2, na którym widniało logo Efaflex Polska.


Rozwiązania bramowe dla branży automotive

Przemysł motoryzacyjny wymaga zastosowania specjalnych bram. Dlatego opracowaliśmy rozwiązania, które dla producentów i dostawców z branży automotive stały się synonimem: maksymalnego bezpieczeństwa, szybkiego i efektywnego działania, wytrzymałości (duża liczba cykli otwierania i zamykania) i trwałości. Współpracujemy ze znanymi koncernami motoryzacyjnymi, dostarczając najlepsze rozwiązania bramowe.

Specjalistyczny park maszynowy, zrobotyzowane linie produkcyjne, strefy podwyższonego ryzyka pożarowego i pomieszczenia testowe – przemysł motoryzacyjny charakteryzuje się dużym stopniem automatyzacji, szybkością i równoległymi procesami produkcyjnymi. Każdy obszar produkcyjny ma swoje specyficzne wymagania, np. dotyczące lepszej izolacji cieplnej i akustycznej lub większej przezroczystości bram, która wpływa na lepsze doświetlenie pomieszczeń i szybszą, optyczną kontrolę oddzielonych stref.

Bramy jako rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo jest istotnym elementem wszystkich rozwiązań bramowych przeznaczonych do użytkowania w branży motoryzacyjnej. Komory spawalnicze i klimatyczne, hale i zrobotyzowane linie produkcyjne – wszędzie tam, gdzie odbywa się zautomatyzowana praca maszyn, ryzyko wypadków i awarii musi być zredukowane do minimum. Bramy EFAFLEX zwiększają bezpieczeństwo pracy, pełniąc funkcję urządzeń ochronnych – oddzielają maszyny od ludzi. Dostosowujemy rozwiązania bramowe pod konkretne wytyczne klienta i wyposażamy je w odpowiednie funkcjonalności.

Otwieranie tylko podczas postoju
Specjalne rozwiązania bramowe odgrywają ważną rolę w procesie produkcyjnym, np. w strefie działania prasy. Odpowiednio skonfigurowana brama otwiera się tylko wówczas, gdy maszyna jest wyłączona – wykwalifikowany pracownik może bezpiecznie włożyć materiał pod prasę. Brama zamyka się, gdy pracownik opuszcza strefę bezpieczeństwa. Następnie uruchamia się prasa. Brama otwiera się ponownie dopiero wtedy, gdy urządzenie zakończy swoją pracę. Odpowiednio skonfigurowane rozwiązania bramowe rozpoznają, kiedy maszyna pracuje i otwierają się dopiero po jej zatrzymaniu – w ten sposób chronią przed wypadkiem i zwiększają bezpieczeństwo pracy..

Współpraca z maszynami
Możliwość zintegrowania bramy z systemem sterowania maszyną – w celu zapewnienia odpowiedniej wymiany sygnałów i skoordynowanego działania obu urządzeń – jest warunkiem zachowania bezpieczeństwa i niezakłóconej, płynnej pracy. Oferujemy specjalne rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego, które obejmują m.in. specjalne interfejsy komunikacyjne, takie jak np. AIDA. Szybkobieżne bramy EFAFLEX, w zależności od wymagań, mogą działać niezależnie, jak i w sposób zintegrowany z maszynami.

Bramy dostosowane do wymagań klienta
Dostępność produktu i jego dopasowanie do potrzeb są dla klienta równie ważne jak bezpieczeństwo, które ten produkt zapewnia. Efektywne procesy produkcyjne są możliwe tylko wtedy, gdy brama działa niezawodnie przez długi czas. Wśród naszych klientów znaleźć można znanych producentów samochodów oraz licznych dystrybutorów na całym świecie – rozumiemy ich potrzeby, a nasze doświadczenie w branży bram szybkobieżnych sprawiły, że możemy dopasować nasze produkty do każdego obiektu. Bramy szybkobieżne EFAFLEX spełniają wymagania dotyczące: bezpieczeństwa, efektywności energetycznej, wydajności i optymalizacji zachodzących w danym obiekcie procesów. Nasza oferta gwarantuje branży motoryzacyjnej dostępność różnorodnych, dobrze zaprojektowanych rozwiązań.


Bramy w przemyśle spożywczym – potrzeby i nowa rzeczywistość

Globalna pandemia COVID-19 miała duży wpływ na światowy rynek żywności. Wydarzenia z lat 2020-2021 spowodowały fundamentalne zmiany m.in. w zachowaniu konsumentów. Wraz z izolacją pojawił się częściowo czasowy, a częściowo trwały trend gromadzenia zapasów, robienia zakupów online i gotowania w domu. Jakie jeszcze zmiany zaszły? Jak pandemia wpłynęła na branżę spożywczą i co oferuje jej marka EFAFLEX?


Trendy, które mogą się utrzymać

Branża spożywcza była jedną z bardziej odpornych na pandemiczny kryzys, co nie oznacza, że czas lockdownów nie odcisnął na niej piętna. Pandemia COVID-19przyspieszyła m.in. trendy związane z cyfryzacją i automatyzacją procesów produkcyjnych, wpłynęła również na bardziej świadome wybory konsumentów (większą uwagę przykładano do pochodzenia i bezpieczeństwa produktów) oraz preferencje dotyczące żywności (wzrost sprzedaży produktów zdrowszych, w tym wegańskich). COVID-19 zmienił zasady funkcjonowania branży rolno-spożywczej, wpłynął również na sposoby kupowania żywności i nastawienie konsumentów do produktów spożywczych. Podczas lockdownów aż połowa Europejczyków kupowała żywność przez Internet (jedna trzecia nadal zamierza wybierać to rozwiązanie), podczas gdy wcześniej wirtualne zakupy spożywcze robiło czterech na dziesięciu konsumentów. Ten trend spowodował wzrost liczby producentów żywności otwierających sklepy internetowe. Pandemia spowodowała także większy nacisk na higienę i przypomniała nam lub nauczyła nas, jak ważna jest czystość i bezpieczeństwo żywności.

EFAFLEX wspiera branżę spożywczą
Przemysł spożywczy jest dla nas – jako producenta bram szybkobieżnych – ważnym sektorem, w którym rozwiązania bramowe EFAFLEX są wykorzystywane praktycznie w całym łańcuchu dostaw – od źródła do stołu. Dzieje się tak, ponieważ nasze bramy są kojarzone z tym, co wszechstronne, funkcjonalne i trwałe – to jedne z ich głównych zalet, które sprawiły, że supermarkety i producenci żywności zaufali marce EFAFLEX.

Posiadamy gamę produktów, które zostały zaprojektowane specjalnie z myślą o przemyśle spożywczym, jak np. szybkobieżne bramy EFAFLEX, które otwierają się z prędkością do 4 m/s. Dzięki temu chronią produkty spożywcze – zmniejszają negatywne oddziaływanie czynników atmosferycznych, minimalizują ryzyko zakażenia krzyżowego i utrzymują odpowiednią jakość powietrza, np. w halach produkcyjnych. To bramy, które gwarantują wyjątkową izolację, dzięki czemu pomagają utrzymać odpowiednie warunki w chłodniach, mroźniach oraz w strefach, gdzie zakres temperatur wynosi ±30°C.

W naszej ofercie znajdują się bramy otwierane za pomocą spiralnego mechanizmu, który gwarantuje ich niezawodną prędkość (seria S), a także łatwe w czyszczeniu, szybkobieżne bramy rolowane (EFA-SRT® EC), które pozwalają zachować czystość w pomieszczeniach o najwyższych wymaganiach higienicznych i nasze specjalistyczne bramy o wyjątkowych właściwościach izolacyjnych, wykorzystywane w mroźniach (seria TK). W naszym portfolio znajdują się również bramy szybkobieżne stworze z myślą o indywidualnych potrzebach producentów sektora spożywczego, które znajdą zastosowanie w każdym zakładzie spożywczym – niezależnie od tego, czy chodzi o rozwiązania bramowe dla stanowisk rozładunkowych, obszarów produkcyjnych, stref pakowania i magazynowanie, czy o transport żywności.

W EFAFLEX dostosowujemy nasze rozwiązania bramowe do zmian zachodzących na światowym rynku spożywczym, a tym samym wspieramy przemysł spożywczy w dążeniu do najważniejszego celu. Tym celem jest zachowanie nieprzerwanego łańcucha dostaw produktów spożywczych do sklepów, a finalnie – zagwarantowanie konsumentom bezpieczeństwa żywnościowego.


Bramy EFAFLEX ATEX – systemy bramowe chroniące przed wybuchem

W strefach zagrożonych wybuchem zdarzają się sytuacje zagrażające życiu, które mogą przynieść ogromne straty. Gdy w powietrzu tlen miesza się z substancjami wybuchowymi, wówczas nawet pojedyncza iskra może spowodować eksplozję. Dlatego w strefach zagrożonych wybuchem obowiązują specjalne przepisy bezpieczeństwa, dotyczące również maszyn, urządzeń i instalacji, które muszą być tak skonstruowane, aby od początku zapobiegać iskrzeniu. Dlatego EFAFLEX stworzył specjalnie bramy szybkobieżne – rolowane i spiralne – do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, które spełniają surowe wymagania tego typu obszarów.

Gazy, pyły i inne substancje palne w połączeniu z tlenem atmosferycznym mogą ulec zapłonowi. W wielu branżach, np. w: farmacji, górnictwie, petrochemii i obróbce metali, istnieją strefy zagrożone wybuchem (Atmosphères Explosives, w skrócie ATEX). W całej Europie obowiązują ujednolicone dyrektywy, które mają zapewnić bezpieczeństwo w tego typu obszarach.

Specjaliści EFAFLEX, zgodnie z europejskimi przepisami, opracowali bramy rolowane i spiralne do indywidualnego użytku. Na badania, rozwój i poszukiwanie najlepszego rozwiązania w tym zakresie poświęciliśmy ponad rok, angażując w to również TÜV Süd (dostawcę m.in. usług certyfikacji, audytowania i badań) – bramy szybkie do stref zagrożonych wybuchem muszą zapewniać kompleksową ochronę, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Safe solutions for explosive atmospheres
Both explosive gases and explosive dust-air mixtures can be responsible for the formation of explosive atmospheres. These two sub-areas are each dealt with separately in the associated EU standards. EFAFLEX has therefore developed its own suitable solution for each of them. Three components are needed to cause an explosion. The first: oxygen. This is always present in the air in sufficient quantities. Second: an explosive medium. The third component is an ignition source – one single spark from it is enough. You usually have no influence on the oxygen content and medium but you can make sure that there is no ignition source. In simple terms, this is the essential feature of these special doors.

Bezpieczne rozwiązania w strefie zagrożonej wybuchem
Zarówno gazy wybuchowe, jak i wybuchowe mieszaniny pyłowo-powietrzne mogą być odpowiedzialne za powstawanie atmosfery wybuchowej (oba zagadnienia zostały omówione w dokumentach zawierających normy UE). Również w EFAFLEX opracowaliśmy osobne rozwiązania dla każdego z tych zagadnień.

Do wywołania wybuchu potrzebne są trzy składniki. Pierwszy to tlen, który jest zawsze obecny w powietrzu. Drugi składnik to czynnik wybuchowy, a trzeci – źródło zapłonu (często wystarczy jedna iskra). Na zawartość tlenu i mieszaniny wybuchowej zwykle nie mamy wpływu, ale możemy zadbać o to, aby nie było źródła zapłonu. Na tym właśnie skupiliśmy się, projektując bramy EFAFLEX do stref zagrożonych wybuchem.

Efektywne współdziałanie wszystkich elementów
Konstrukcja przeciwwybuchowych systemów bramowych EFAFLEX obejmuje mechaniczne i elektryczne środki ostrożności, dzięki którym nie powstaje zagrożenie iskrzeniem, które mogłoby spowodować zapłon. Wszystkie elementy bramy szybkobieżnej współpracują ze sobą i posiadają odpowiedni certyfikat ATEX (zależny od przeznaczenia i jakości bramy) i odpowiednią, mechaniczną ochronę przeciwwybuchową. Wszystko, co instalujemy lub mocujemy bezpośrednio do naszej bramy, jest więc bezpieczne. Wszystkie elementy elektryczne/elektroniczne zastosowane w bramie EFAFLEX są połączone w szafie sterowniczej, która jest montowana poza strefą niebezpieczną. Każda brama EFAFLEX przeznaczona do strefy zagrożonej wybuchem jest produkowana w naszych zakładach, zgodnie z dyrektywami i specyfikacją klienta, która zawiera m.in. informacje o panujących warunkach i zagrożeniach na terenie zakładu lub poza nim. Na podstawie tych parametrów konstruujemy odpowiedni szybkobieżny system bramowy. Korzyści dla klienta: system jest dostępny w różnych wymiarach (także niestandardowych) i jest idealnie dostosowany do obiektu – niezależnie od tego, czy jest to zakład produkcyjny, budynek magazynowy czy lakiernia.

Indywidualne cechy, różnorodne cele
Systemy bramowe EFAFLEX do tak wymagających obszarów są bardzo zróżnicowane, ale zawsze precyzyjnie dopasowane do strefy zastosowania. Na przykład szybkobieżna brama rolowana EFA-SRT® EX (do zastosowań ATEX) jest standardowo wyposażona w przetwornicę częstotliwości i sterowanie mikroprocesorowe. Ponadto jest wyposażona w dynamiczne napięcie płaszcza bramy i uruchamianie awaryjne za pomocą systemów sprężynowych w ościeżnicach, a także w dźwignię ręczną na ościeżnicy, która ułatwia ręczne otwieranie bramy, np. w przypadku awarii zasilania. Brama jest przeznaczona do użytku wewnętrznego, a jej skrzydło wykonane jest z czarnego, nieprzezroczystego płaszcza ATEX. Brama szybkobieżna EFA-SRT® EX została wyposażona we wszystkie nowoczesne technologie bramowe. Z kolei szybkobieżna brama spiralna EFA-SST® EX (również do zastosowań ATEX) może być montowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz obiektu. Jedną z jej charakterystycznych cech jest skrzydło, które otwiera i zamyka się z bardzo dużą prędkością. Jest ona całkowicie szczelna i odporna na duży napór wiatru.

Sprawdzona jakość i produkcja na zamówienie
Wspólną cechą rozwiązań EFAFLEX z zakresu ATEX są duże prędkości otwierania i zamykania bram oraz ich trwałość. Nasze bramy szybkobieżne są niezwykle wytrzymałe i niezawodne (mogą wykonać wiele cykli otwierania). Ponadto są tak skonstruowane, aby zapewnić użytkownikom maksymalne bezpieczeństwo oraz unikać kolizji z przejeżdżającymi pod nimi pojazdami lub innego typu obiektami (wykrywanie przeszkód), które przypadkowo znalazły się w polu ich działania.


Bezpieczne i niezawodne bramy na parkingach wielostanowiskowych

Rozwiązania bramowe EFAFLEX stanowią ważny element parkingów wielostanowiskowych i  garaży podziemnych. Obiekty tego typu powinny być już nie tylko funkcjonalne i bezpieczne w użytkowaniu, ale również atrakcyjne architektonicznie. EFAFLEX dostrzega i wspiera ten trend, oferując wysokowydajne bramy dostosowane do potrzeb parkingów.

Jako światowy lider w produkcji bram szybkobieżnych opracowujemy indywidualne systemy bramowe dla klientów z wielu krajów, również spoza Europy. Zarządcy parkingów wybierają EFAFLEX, ponieważ produkujemy specjalistyczne, wysokowydajne produkty i kierujemy się takimi wartościami, jak: solidność i trwałość, wydajność i bezpieczeństwo, atrakcyjne wzornictwo i dopasowanie do architektury obiektu.

Bezkonkurencyjna liczba cykli otwierania i zamykania
W przypadku parkingów wielostanowiskowych niezawodność ma kluczowe znaczenie, ponieważ wjazdy na parking o dużych rozmiarach mogą być otwierane nawet 600 tys. razy w ciągu roku. Dla porównania – w przypadku zwykłych bram garażowych można spodziewać się około pięciu cykli otwierania dziennie, a bramy szybkobieżne EFAFLEX są przystosowane – pomiędzy kolejnymi przeglądami – do wykonania 250 tys. cykli. Żadna inna brama nie zbliża się nawet do takiej żywotności.

Dobrze zaplanowana inwestycja
Operatorzy parkingów wymagają, aby instalowane systemy bramowe były wydajne i trwałe, ale nie tylko, bo – jak wynika m.in. z surowych przepisów dotyczących parkingów w europejskich miastach i gminach – równie ważne są: zastosowane materiały i elementy konstrukcyjne. Bramy do obiektów parkingowo-garażowych muszą być zaprojektowane tak, aby koszty ich utrzymania i konserwacji były w długofalowej perspektywie niskie. EFAFLEX to światowy lider rynku bram szybkobieżnych, dlatego zawsze spełnialiśmy te wymagania. Nasze standardy związane z projektowaniem, produkcją i serwisem są bardzo wysokie.

Czystość i bezpieczeństwo – najważniejsze kryteria

Koszty eksploatacji i konserwacji dobrej jakości systemów bramowych mogą być zrekompensowane wyższymi przychodami, ponieważ dobrze funkcjonujący parking oznacza więcej zadowolonych klientów i lepsze wykorzystanie obiektu. Zarządcy często zgłaszają, że dzięki bramom EFAFLEX ich parkingi stały się bardziej atrakcyjne dla użytkowników. Rozwiązania bramowe EFAFLEX zwiększają zarówno bezpieczeństwo, jak i czystość w tego typu obiektach – dla zarządzających i kierowców są to dwa, bardzo istotne aspekty.

Bezpieczeństwo. Szybki system automatycznego otwierania i zamykania zapobiega nieuprawnionemu wjazdowi pojazdów i wejściu nieupoważnionych osób, ponieważ bramy otwierają i zamykają się w kilka sekund, co wzmacnia kontrolę dostępu i bezpieczeństwo w obiekcie. Jest to szczególnie ważne na parkingach wielostanowiskowych i w garażach podziemnych, które funkcjonują na terenie hoteli, banków, urzędów i innych budynków publicznych. Dlatego też bramy EFAFLEX, z ich automatyczną kontrolą dostępu, są często kluczowym elementem bezpieczeństwa w obiekcie.

Czystość. Bramy EFAFLEX wspierają również utrzymanie czystości – w kontekście zanieczyszczeń pochodzących z zewnątrz. Liście, kurz i śmieci mają niewielkie szanse na dostanie do środka, właśnie dzięki bramie szybkobieżnej. Zarządcy parkingów zgłaszają nam, że koszty sprzątania obiektów – w rezultacie zamontowania bram EFAFLEX – są do 30% niższe.

Zespół serwisowy EFAFLEX – szybkie działanie na miejscu

Użytkownicy bram EFAFLEX doceniają naszą gęstą sieć serwisową i szybkie reagowanie na zgłoszenia. Bezzwłoczne działanie jest bardzo ważne, ponieważ nawet krótka przerwa w pracy bramy zamontowanej na parkingu wielostanowiskowym lub w garażu podziemnym może mieć znaczący wpływ na obroty finansowe obiektu. Ponadto nasi wykwalifikowani pracownicy zawsze są gotowi do pomocy we wszystkich zgłaszanych sytuacjach serwisowych.

Najwyższe kompetencje przy maksymalnej elastyczności

Nasze know-how procentuje już na etapie produkcji: inżynierowie EFAFLEX dostosowują każdą bramę do indywidualnych wytycznych klienta. Popularne są projekty łączone, a także bramy o różnych wymiarach, materiałach i kolorach, dostosowane do miejsca zastosowania. Nasze doświadczenie i elastyczność przekładają się również na uznanie dla naszych klientów – jeden z nich otrzymał nagrodę (European Parking Standard Award od European Parking Association) za Parking Zuidplein 10 w holenderskim Rotterdamie – zabezpieczony drzwiami systemu parkingowego producenta. Ten „Oscar” w branży parkingowej przyznawany jest obiektom parkingowym w Europie, które spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa, zrównoważonego rozwoju i jakości. To dowód na to, że klienci na całym świecie mogą polegać na rozwiązaniach parkingowych EFAFLEX.

Cyfryzacja – recepta na sukces

Temat „automatyzacji” kształtuje społeczną debatę na temat cyfrowej przyszłości przemysłu. Obawy o to, że maszyny przejmą zbyt wiele zadań i w dłuższej perspektywie zastąpią ludzi, podzielały m.in. znane osoby z Doliny Krzemowej, np. Elon Musk. EFAFLEX od kilku lat intensywnie pracuje nad rozwiązaniami, które dyktuje cyfrowy postęp. Jesteśmy światowym liderem na rynku bram szybkobieżnych, dlatego nasze motto brzmi: „cyfryzacja to szansa”. Dzięki takiej postawie tworzymy innowacyjne produkty, które – zarówno z punktu widzenia naszych pracowników, jak i klientów – upraszczają wiele procesów i zwiększają efektywność pracy.

BIM i cyfrowa brama
W EFAFLEX opracowaliśmy szczegółową strategię digitalizacji, aby w porę reagować na zmiany zachodzące w ważnych dla nas branżach. Na przykład modelowanie informacji o budynku (BIM, ang. Building Information Modeling), koncentruje się na cyfrowych zapisach i niesie ważne zmiany w branży budowlanej, co jest szczególnie istotne w fazie planowania inwestycji. BIM to platforma, dzięki której dane związane z konkretną inwestycją są zapisywane cyfrowo i łączone pod postacią wirtualnego modelu. Wszyscy uczestnicy projektu mają wgląd w istotne informacje, dotyczące np.: zastosowanych produktów (ich wielkość, rozmieszczenie) i materiałów.

Coraz więcej architektów, inżynierów i biur projektowych digitalizuje swoje procesy planowania, dzięki czemu nowe budynki mogą być – od podstaw – zaprojektowane w formie cyfrowych modeli 3D. Pozwala to na szczegółowe zaplanowanie wszystkiego, zanim jeszcze rozpocznie się budowa. W ten sposób zredukowane do minimum zostają kosztowne i czasochłonne błędy, które mogłyby wyjść na jaw dopiero w późniejszej fazie budowy. Jeśli nasi klienci planują montaż szybkobieżnej bramy EFAFLEX w swoim budynku, mogą wcześniej pobrać cyfrowe dane dotyczące interesującej ich serii lub modelu, które są dostępne na platformie BIMobject®, a następnie mogą wprowadzić je do swojego cyfrowego modelu budynku. Nasze bramy są dostępne jako pakiet danych 3D, który dostarcza architektom i planistom wszystkich potrzebnych informacji. Bramę szybkobieżną można dopasować do modelów zróżnicowanych pod kątem rozmiarów – taka konfigurowalność znacznie ułatwia pracę.

W 2018 roku EFAFLEX otrzymał nagrodę BIMobject’s Award – to duży sukces, ale nie spoczywamy na laurach. Mamy jeszcze wiele planów – chcemy na przykład, aby w przyszłości pakiety danych dotyczące naszych bram zawierały również takie informacje, jak: koszty, kontakty i szczegóły montażu, które mogą być rozszerzone i dostępne do pobrania na różnych platformach oprogramowania. Podczas projektowania kładziemy również nacisk na potrzeby klientów i ich wymagania dotyczące rozwiązań EFAFLEX. Zawsze jesteśmy zorientowani na wsparcie naszych klientów, dlatego dostosowujemy cyfrową ofertę do potrzeb grupy docelowej, a cyfryzacja daje ku temu wiele możliwości.