Przemysł spożywczy

Przemysł spożywczy

  • Oferujemy specjalistyczne rozwiązania do mroźni, pomieszczeń czystych i stref mokrych.
  • Nasze bramy pozwalają na utrzymanie najwyższych standardów higieny.
  • Możliwość przemysłowego czyszczenia płaszcza pod wysokim ciśnieniem (wybrany typ bram).
  • Dostępność silników aseptycznych.

Przemysł spożywczy

Produkty Efaflex są polecane przez Federalny Związek Kontrolerów Środków Spożywczych w Niemczech (Bundesverband der Lebensmittelkontrolleure e.V.), ponieważ tworzą doskonale izolowane, jedyne w swoim rodzaju rozwiązania jednobramowe, idealne do mroźni i pomieszczeń, w których ważne jest utrzymanie odpowiednich temperatur. Ważne są także detale, takie jak uchylne pokrywy ościeżnic, które ułatwiają czyszczenie. Ponadto dostępne są dodatkowe opcje, jak: silniki o zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych czy płaszcze wykonane z materiałów zatwierdzonych przez FDA (Agencję ds. Żywności i Leków).

Przemysł spożywczy - bramy szybkobieżne

Brama rolowana EFA-SRT® EC

Rozwiązanie higieniczne

EFA-SRT® EC (Easy Clean) to optymalne rozwiązanie do korytarzy wewnętrznych o najwyższych standardach higieny, na przykład w obszarach, w których przetwarzane są produkty spożywcze. Brama EFA-SRT® EC została opracowana tak, aby zminimalizować gromadzenie się osadów na pokrywach ościeżnic. Łatwo zdejmowane pokrywy zostały zintegrowane z ościeżnicą w celu ułatwienia czyszczenia. Dzięki różnym dostępnym opcjom, takim jak dwie powierzchnie ze stali szlachetnej, brama typu SRT-EC będzie również idealnym rozwiązaniem do zastosowania w trudnym i wilgotnym środowisku.

EFA-SRT® EC

EFA-SRT® EC

Brama spiralna EFA-SST® TK-100

Brama odporna na działanie mrozu

Dzięki unikatowej i jedynej w swoim rodzaju technologii EFA-AFM®, która zapewnia praktycznie hermetyczne uszczelnienie, brama EFA-SST® TK-100, w połączeniu z pomysłowym systemem grzewczym, zapewnia stały dopływ ciepła do budynku i blatu bramy, co zapobiega gromadzeniu się pary wodnej i oblodzeniu. To rozwiązanie, ze względu na wyjątkową konstrukcję bramy Efaflex, sprawdza się zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz stref mroźniczych o temperaturze wynoszącej do -30°C. 

EFA-SST® TK-100

EFA-SST® TK-100

Brama rolowana EFA-SRT® ECO

Wielofunkcyjna brama przeznaczona do użytku wewnątrz pomieszczeń

Klientów, w przypadku bramy EFA-SRT® ECO, przekonuje przede wszystkim wyjątkowo dobry stosunek ceny do jakości. Brama jest bowiem ekstremalnie wytrzymała, dzięki sprawdzonej i kompaktowej konstrukcji. Jej montaż prawie nie wymaga specjalnego przygotowania otworu, a brama nadaje się do zastosowania w obszarach umiarkowanie narażonych na działanie wiatru – jako bariera eliminująca niepożądaną wymianę powietrza.

EFA-SRT® ECO

EFA-SRT® ECO

Brama rolowana EFA-SRT® MTL

Wszechstronne rozwiązanie w intralogistyce

Brama EFA-SRT® MTL została zaprojektowana z przeznaczeniem do intensywnego użytkowania w logistyce. Jest niezmiernie elastycznym rozwiązaniem, które oferuje szereg konfiguracji w zakresie wyposażenia i bezpieczeństwa, aby sprostać indywidualnym wymaganiom klientów. W przypadku bram MTL, których eksploatacja odbywa się w obecności lub bez udziału personelu (FTM/FTO), w celu dopasowania systemów bezpieczeństwa i napędu do konkretnego zastosowania, dostępny jest szereg opcji, które w ramach portfolio bram typu "Materiał –Transport – Logistyka" (MTL) gwarantują stworzenie idealnego rozwiązania.

EFA-SRT® MTL

 

EFA-SRT® MTL

Brama spiralna EFA-SST®

Brama energooszczędna

Brama EFA-SST® Premium jest popularna wśród klientów na całym świecie, dzięki swojej wyjątkowej jakości, doskonałemu wyglądowi i ekstremalnej wydajności. Efaflex przywiązuje szczególną wagę do każdego szczegółu technicznego, jak np. lamele EFA-THERM® czy mechanizm doszczelniający, dlatego udało nam się osiągnąć niedoścignioną izolację akustyczną i termiczną.

EFA-SST® Premium

EFA-SST® Premium

Brama harmonijkowa EFA-SFT® THERM

Szybka, solidna i niezawodna brama harmonijkowa

Szybkobieżne bramy harmonijkowe Efaflex charakteryzuje nowoczesne wzornictwo i znakomita trwałość (wykonują nawet setki cykli otwierania i zamykania każdego dnia). Bazą naszego rozwiązania jest mechanizm harmonijkowy – perfekcyjnie wyposażony, zapewnia sprawną i płynną obsługę bramy bez zbędnych przestojów i szyn prowadzących w posadzce. Bramy harmonijkowe Efaflex mogą być dopasowane, także optycznie, do każdego budynku, dzięki różnorodnym możliwościom w zakresie wypełnienia ich skrzydeł.

EFA-SFT® THERM

EFA-SFT® THERM

Brama rolowana EFA-SRT® MS

Szybka brama maszynowa z elastycznym płaszczem

Szybkobieżna brama rolowana EFA-SRT® MS wspomaga ochronę maszyn i spełnia wszystkie wymagania w zakresie optymalnego zintegrowania z wymaganym urządzeniem zabezpieczającym, dzięki zajmującej niewiele miejsca, zwartej konstrukcji. Boczne ościeżnice bramy maszynowej Efaflex, z uwagi na brak mechanizmu przeciwwagi, są wąskie, co znacznie redukuje stopień zużycia i potrzebę konserwacji.

EFA-SRT®MS

EFA-SRT® MS

Brama spiralna EFA-SST® MS

Szybka brama maszynowa ze sztywnym płaszczem

Szybkobieżna brama spiralna EFA-SST® MS – jako samodzielne, oddzielające urządzenie zabezpieczające – spełnia wszystkie wymagania stawiane bezpiecznym i nowoczesnym
bramom maszynowym. Jej homogeniczna konstrukcja, w połączeniu z dużą prędkością działania, jest gwarancją bardzo dobrego prowadzenia. Samonośna konstrukcja, uzupełniona o dodatkowe wzmocnienia posadzkowe, pozwala na zastosowanie bramy EFA-SST® MS jako bramy wolnostojącej.

EFA-SST® MS

EFA-SST® MS