Cyfryzacja – recepta na sukces

Temat „automatyzacji” kształtuje społeczną debatę na temat cyfrowej przyszłości przemysłu. Obawy o to, że maszyny przejmą zbyt wiele zadań i w dłuższej perspektywie zastąpią ludzi, podzielały m.in. znane osoby z Doliny Krzemowej, np. Elon Musk. EFAFLEX od kilku lat intensywnie pracuje nad rozwiązaniami, które dyktuje cyfrowy postęp. Jesteśmy światowym liderem na rynku bram szybkobieżnych, dlatego nasze motto brzmi: „cyfryzacja to szansa”. Dzięki takiej postawie tworzymy innowacyjne produkty, które – zarówno z punktu widzenia naszych pracowników, jak i klientów – upraszczają wiele procesów i zwiększają efektywność pracy.

BIM i cyfrowa brama
W EFAFLEX opracowaliśmy szczegółową strategię digitalizacji, aby w porę reagować na zmiany zachodzące w ważnych dla nas branżach. Na przykład modelowanie informacji o budynku (BIM, ang. Building Information Modeling), koncentruje się na cyfrowych zapisach i niesie ważne zmiany w branży budowlanej, co jest szczególnie istotne w fazie planowania inwestycji. BIM to platforma, dzięki której dane związane z konkretną inwestycją są zapisywane cyfrowo i łączone pod postacią wirtualnego modelu. Wszyscy uczestnicy projektu mają wgląd w istotne informacje, dotyczące np.: zastosowanych produktów (ich wielkość, rozmieszczenie) i materiałów.

Coraz więcej architektów, inżynierów i biur projektowych digitalizuje swoje procesy planowania, dzięki czemu nowe budynki mogą być – od podstaw – zaprojektowane w formie cyfrowych modeli 3D. Pozwala to na szczegółowe zaplanowanie wszystkiego, zanim jeszcze rozpocznie się budowa. W ten sposób zredukowane do minimum zostają kosztowne i czasochłonne błędy, które mogłyby wyjść na jaw dopiero w późniejszej fazie budowy. Jeśli nasi klienci planują montaż szybkobieżnej bramy EFAFLEX w swoim budynku, mogą wcześniej pobrać cyfrowe dane dotyczące interesującej ich serii lub modelu, które są dostępne na platformie BIMobject®, a następnie mogą wprowadzić je do swojego cyfrowego modelu budynku. Nasze bramy są dostępne jako pakiet danych 3D, który dostarcza architektom i planistom wszystkich potrzebnych informacji. Bramę szybkobieżną można dopasować do modelów zróżnicowanych pod kątem rozmiarów – taka konfigurowalność znacznie ułatwia pracę.

W 2018 roku EFAFLEX otrzymał nagrodę BIMobject’s Award – to duży sukces, ale nie spoczywamy na laurach. Mamy jeszcze wiele planów – chcemy na przykład, aby w przyszłości pakiety danych dotyczące naszych bram zawierały również takie informacje, jak: koszty, kontakty i szczegóły montażu, które mogą być rozszerzone i dostępne do pobrania na różnych platformach oprogramowania. Podczas projektowania kładziemy również nacisk na potrzeby klientów i ich wymagania dotyczące rozwiązań EFAFLEX. Zawsze jesteśmy zorientowani na wsparcie naszych klientów, dlatego dostosowujemy cyfrową ofertę do potrzeb grupy docelowej, a cyfryzacja daje ku temu wiele możliwości.