EFAFLEX – światowy lider na rynku bram szybkobieżnych

Kim jesteśmy

W Polsce jesteśmy obecni od ponad 20 lat, zatrudniamy kilkudziesięciu pracowników i posiadamy własne, mobilne ekipy serwisowe składające się z kilkudziesięciu techników. Liczby te nadal rosną, ponieważ nieustannie się rozwijamy i poszerzamy zakres naszej działalności, rocznie wdrażając kilkaset zamówień na bramy szybkobieżne. W ten sposób wspieramy coraz bardziej zautomatyzowane procesy logistyczne przedsiębiorstw z branży: automotive, farmaceutycznej, spożywczej, a także firm z wielu innych gałęzi przemysłu.
Efaflex to profesjonalne doradztwo i obsługa, a także realizacja dużych, indywidualnych zamówień. Wspólnie z naszymi klientami dokonujemy optymalnych wyborów przy wdrażaniu nawet najbardziej nietypowych zleceń. Nasi doradcy zapoznają się z miejscem montażu bramy, omawiają z klientem jego oczekiwania i wymogi, a następnie proponują najkorzystniejsze, indywidualne rozwiązanie w postaci idealnie dopasowanej bramy szybkobieżnej.

EFAFLEX Polska należy do międzynarodowej grupy EFAFLEX, specjalizującej się w produkcji szybkobieżnych bram przemysłowych, która od 2018 roku jest wpisana na listę światowych liderów. Firma oferuje specjalistyczne produkty zaprojektowane z myślą o potrzebach klientów. Dzięki temu jest aktywna praktycznie we wszystkich branżach, zdobywając w ten sposób doświadczenie i czerpiąc inspiracje niezbędne do projektowania nowych produktów. Wielu renomowanych klientów zaufało Efaflex, uznając markę za synonim specjalisty na rynku szybkobieżnych bram przemysłowych.

YouTube

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.
Mehr erfahren

Video laden

Fakty i liczby

Rok założenia: 1974
Pracownicy na świecie: 1 400
Rynek sprzedaży: 56 krajów
lat sukcesu

Kamienie milowe

2020

EFA-SmartConnect® – pełna kontrola i monitoring bram dzięki jednej aplikacji.

To rozwiązanie IoT dla bram połączonych w jedną sieć. Opracowana specjalnie dla tego rozwiązania, intuicyjna aplikacja umożliwia stały monitoring wszystkich bram i prezentuje status każdej z nich w czasie rzeczywistym.
Cel: obniżenie kosztów eksploatacji, minimalizacja przestojów i zapobieganie usterkom w odpowiednim czasie.

2019

Premiera na targach LogiMAT w Stuttgarcie: nowa brama szybkobieżna do ochrony maszyn EFA-SRT® MS USD.

Pierwsza brama maszynowa zamykana od dołu do góry. Niezawodna, zajmująca niewiele miejsca i niewymagająca konserwacji. Zaprojektowana na potrzeby ciężkich zastosowań przemysłowych.

2018

Nowa, szybkobieżna brama harmonijkowa EFA-SFT® THERM.

Szybka, bezpieczna, odporna na wiatr i warunki atmosferyczne brama harmonijkowa ze stalowymi profilami dzielonymi termicznie gwarantuje najwyższą izolację cieplną, niezrównaną wydajność pracy i absolutną niezawodność.

2017

Premiera bramy EFA-SRT® MTL na targach BAU – nowa brama szybkobieżna z przeznaczeniem do intensywnego użytkowania w logistyce.

Elastyczne rozwiązanie, które oferuje szereg konfiguracji w zakresie wyposażenia i bezpieczeństwa, aby sprostać indywidualnym wymaganiom klientów.

2016

Nowość w ofercie: skrzynka sterownicza EFA-TRONIC®.

Wprowadzenie na rynek innowacyjnego systemu sterowania bramami.

2015

Premiera na targach BAU – brama szybkobieżna EFA-SST® Essential oraz EFA-SRT® Soft Touch.

EFA-SST® Essential – wytrzymałe i energooszczędne szybkobieżne bramy spiralne spełniają wysokie standardy jakości EFAFLEX, a dzięki podstawowemu wyposażeniu uzyskują wyjątkowo atrakcyjną cenę.
EFA-SRT® Soft Touch – szybkobieżna brama rolowana do stref o dużym natężeniu ruchu, odporna na kolizje.

2014

Premiera dwóch szybkobieżnych bram maszynowych – EFA-SRT® MS i EFA-SST® MS.

2013

Premiera na targach BAU – system bramowy z zupełnie nowym zabezpieczeniem przed kolizją – EFA-SRT® Soft Touch.

2012

Premiera na targach w Hanowerze: prezentacja szybkobieżnej bramy EFA-SST® TK-100.

Rozwiązanie z powodzeniem stosowane w pomieszczeniach o ekstremalnych różnicach temperatur (od -30°C do +30°C). Dzięki najwyższym parametrom izolacyjności i optymalnemu systemowi podgrzewania przewidziana do samodzielnej pracy, bez konieczności stosowania systemu śluzy lub dodatkowej bramy.

2011

Premiera na targach BAU – szybkobieżna brama EFA-SST® PS.

Prezentacja bramy spiralnej przeznaczonej do systemów parkingowych.

2009

EFA-SCAN® – pierwszy skaner laserowy na świecie przeznaczony do systemów bramowych.

Obejmuje swoim zasięgiem cały obszar przed bramą. Dzięki zastosowaniu inteligentnej detekcji kierunkowej działa płynnie i bardziej niezawodnie niż skanery wykonane w innych technologiach. Opatentowany przez EFAFLEX.

2008

System EFA-ACS® dostępny dla bram EFA-SST® i EFA-STT®.

Unikalny na skalę światową system Active Crash przeznaczony do szybkobieżnych bram spiralnych EFAFLEX.

2007

Nowa, innowacyjna generacja bram szybkobieżnych EFA-SST® rewolucjonizuje rynek – w połączeniu z listwami izolacyjnymi EFA-THERM®.

2004

Aktywny system antykolizyjny EFA-ACS.

Nowe zabezpieczenie przed kolizją zapewnia całkowicie automatyczną “naprawę” skrzydła bramy.

2002

Najszybsza brama EFAFLEX: EFA-STR® otwiera się z prędkością do 4,0 m/s.

Szybka brama rolowana EFA-STR® łączy w sobie opatentowany system spiralny i lekki, praktycznie nieulegający zużyciu blat. Do dziś jest to brama o największej prędkości otwierania.

1999

Wprowadzenie na rynek szybkobieżnej bramy przemysłowej EFA-STT®.

Jedyna w swoim rodzaju szybkobieżna brama przeznaczona zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Skrzydło bramy jest przezroczyste w ponad 70% dzięki lamelom wykonanym ze szkła akrylowego.

1998

Pierwsza na świecie bramka świetlna do bramy – EFA-TLG®.

To wyjątkowy, także na skalę światową, system bezpieczeństwa, który posiada funkcję pełnej samokontroli. Bramka świetlna jest montowana bezpośrednio w bocznych prowadnicach bramy, dzięki czemu zapewnia najlepszą ochronę. Ponadto EFA-TLG® kontroluje płaszczyznę zamykania bramy do wysokości 2,5 metra, a krzyżujące się promienie światła podczerwonego tworzą niemal płaską siatkę świetlną, która może wykryć nawet najmniejsze przeszkody.

1992

Wprowadzenie na rynek szybkobieżnej bramy spiralnej SST – osiągnięcie na skalę światową!

Szybkobieżna brama spiralna SST – ekonomiczne rozwiązanie dla często używanych zamknięć budynków. Jest jednocześnie antywłamaniową bramą zewnętrzną i odporną na warunki atmosferyczne bramą szybkobieżną.

1987

Udoskonalanie szybkobieżnej bramy rolowanej SRT.

Wszystkie szybkobieżne bramy rolowane EFAFLEX mają jedną wspólną cechę – w znacznym stopniu bezobsługową technologię, w oszczędzającej miejsce modułowej konstrukcji. Zabezpieczenie przed kolizją (EAS) firmy EFAFLEX to inteligentna opcja, dzięki której zderzenie z bramą nie będzie miało poważnych konsekwencji.

1983

Produkcja stalowej szybkobieżnej bramy harmonijkowej, a następnie stałe jej udoskonalanie.

1981

Wprowadzenie na rynek przez EFAFLEX określenia “bramy szybkobieżne” charakteryzującego zaawansowane technologicznie systemy bramowe o wysokich parametrach wydajności, żywotności, a przede wszystkim – niezwykle szybkie.

1976

Wprowadzenie na rynek kurtyny paskowej EFAFLEX.

1975

Konsekwentny rozwój działalności – wprowadzenie bramy skrzydłowej z napędem.

1974

Brama skrzydłowa bez napędu – pierwszy produkt firmy EFAFLEX.

Najczęściej zadawane pytania / FAQ

Co oznacza gepard znajdujący się w logo EFAFLEX? Open

Gepard jest najszybszym zwierzęciem lądowym na świecie i w wyjątkowy sposób łączy szybkość z estetyką. Dlatego też doskonale odzwierciedla bramy szybkobieżne EFAFLEX.

Kariera

EFAFLEX jest światowym liderem na rynku bram szybkobieżnych. Zatrudniamy zmotywowanych do pracy i kompetentnych pracowników. Dołącz do naszego zespołu!

Dowiedz się więcej

Odbiorcy

Dla każdego klienta znajdziemy optymalne rozwiązanie, m.in. dla: architektów i projektantów, kierowników budowy, managerów zakupów, generalnych wykonawców, kierowników zakładów przemysłowych, kierowników produkcji oraz specjalistów ds. zrównoważonego rozwoju.

Dowiedz się więcej