Rozwiązania bramowe dla branży automotive

Przemysł motoryzacyjny wymaga zastosowania specjalnych bram. Dlatego opracowaliśmy rozwiązania, które dla producentów i dostawców z branży automotive stały się synonimem: maksymalnego bezpieczeństwa, szybkiego i efektywnego działania, wytrzymałości (duża liczba cykli otwierania i zamykania) i trwałości. Współpracujemy ze znanymi koncernami motoryzacyjnymi, dostarczając najlepsze rozwiązania bramowe.

Specjalistyczny park maszynowy, zrobotyzowane linie produkcyjne, strefy podwyższonego ryzyka pożarowego i pomieszczenia testowe – przemysł motoryzacyjny charakteryzuje się dużym stopniem automatyzacji, szybkością i równoległymi procesami produkcyjnymi. Każdy obszar produkcyjny ma swoje specyficzne wymagania, np. dotyczące lepszej izolacji cieplnej i akustycznej lub większej przezroczystości bram, która wpływa na lepsze doświetlenie pomieszczeń i szybszą, optyczną kontrolę oddzielonych stref.

Bramy jako rozwiązania podnoszące bezpieczeństwo
Bezpieczeństwo jest istotnym elementem wszystkich rozwiązań bramowych przeznaczonych do użytkowania w branży motoryzacyjnej. Komory spawalnicze i klimatyczne, hale i zrobotyzowane linie produkcyjne – wszędzie tam, gdzie odbywa się zautomatyzowana praca maszyn, ryzyko wypadków i awarii musi być zredukowane do minimum. Bramy EFAFLEX zwiększają bezpieczeństwo pracy, pełniąc funkcję urządzeń ochronnych – oddzielają maszyny od ludzi. Dostosowujemy rozwiązania bramowe pod konkretne wytyczne klienta i wyposażamy je w odpowiednie funkcjonalności.

Otwieranie tylko podczas postoju
Specjalne rozwiązania bramowe odgrywają ważną rolę w procesie produkcyjnym, np. w strefie działania prasy. Odpowiednio skonfigurowana brama otwiera się tylko wówczas, gdy maszyna jest wyłączona – wykwalifikowany pracownik może bezpiecznie włożyć materiał pod prasę. Brama zamyka się, gdy pracownik opuszcza strefę bezpieczeństwa. Następnie uruchamia się prasa. Brama otwiera się ponownie dopiero wtedy, gdy urządzenie zakończy swoją pracę. Odpowiednio skonfigurowane rozwiązania bramowe rozpoznają, kiedy maszyna pracuje i otwierają się dopiero po jej zatrzymaniu – w ten sposób chronią przed wypadkiem i zwiększają bezpieczeństwo pracy..

Współpraca z maszynami
Możliwość zintegrowania bramy z systemem sterowania maszyną – w celu zapewnienia odpowiedniej wymiany sygnałów i skoordynowanego działania obu urządzeń – jest warunkiem zachowania bezpieczeństwa i niezakłóconej, płynnej pracy. Oferujemy specjalne rozwiązania dla przemysłu motoryzacyjnego, które obejmują m.in. specjalne interfejsy komunikacyjne, takie jak np. AIDA. Szybkobieżne bramy EFAFLEX, w zależności od wymagań, mogą działać niezależnie, jak i w sposób zintegrowany z maszynami.

Bramy dostosowane do wymagań klienta
Dostępność produktu i jego dopasowanie do potrzeb są dla klienta równie ważne jak bezpieczeństwo, które ten produkt zapewnia. Efektywne procesy produkcyjne są możliwe tylko wtedy, gdy brama działa niezawodnie przez długi czas. Wśród naszych klientów znaleźć można znanych producentów samochodów oraz licznych dystrybutorów na całym świecie – rozumiemy ich potrzeby, a nasze doświadczenie w branży bram szybkobieżnych sprawiły, że możemy dopasować nasze produkty do każdego obiektu. Bramy szybkobieżne EFAFLEX spełniają wymagania dotyczące: bezpieczeństwa, efektywności energetycznej, wydajności i optymalizacji zachodzących w danym obiekcie procesów. Nasza oferta gwarantuje branży motoryzacyjnej dostępność różnorodnych, dobrze zaprojektowanych rozwiązań.