50 lat rozwiązań klasy premium i szybkiego rozwoju – Efaflex świętuje swój jubileusz

Postęp technologiczny zawsze był ważny dla Efaflex. Nie tylko dlatego, że bramy szybkobieżne oparte są na nowoczesnej technologii otwierania i zamykania, ale również z tego powodu, że firmę charakteryzuje postawa lidera w branży i chęć nieustannego testowania nowych rozwiązań, a także perfekcjonizm dotyczący nawet najdrobniejszych szczegółów konstrukcyjnych. Efaflex, dzięki dążeniu do ciągłej optymalizacji swoich produktów, po 50-ciu latach działalności może pochwalić się wyjątkowo bogatym portfolio bram szybkobieżnych, które uwzględnia różnorodne potrzeby klientów (od produktów wytrzymujących maksymalne obciążenia, przez bramy spełniające wyśrubowane wymogi bezpieczeństwa, po te najbardziej uniwersalne i praktyczne w swoim zastosowaniu).

Każdy cel ma swoją siłę

Przez ostatnie 50 lat firma Efaflex nie tylko podążała za trendami, ale także je wyznaczała, m.in. tworząc pierwsze na świecie bramy spiralne. Do tej pory żadna inna, porównywalna konstrukcja nie była w stanie połączyć tak dużych prędkości otwierania i zamykania z doskonałą trwałością i maksymalną skutecznością działania. W przypadku bram spiralnych Efaflex jest to możliwe dzięki dobrze zaprojektowanemu prowadzeniu ich skrzydła, które gwarantuje także cichą pracę i pozwala zaoszczędzić więcej miejsca.

Natomiast klasyczne bramy rolowane i harmonijkowe Efaflex wyróżnia: niezawodność, łatwość konserwacji i bezpieczeństwo, czyli najważniejsze zalety, które sprawiają, że są one optymalnym wyborem dla wielu klientów i użytkowników – zarówno jako bramy wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

Co sprawia, że rozwiązanie jest dobre?

Popularność bram Efaflex klasy premium wynika z ich zalet i prawdopodobnie najlepiej można ją podsumować takimi słowami, jak: jakość i wydajność. Równie istotne są dobrze zaprojektowane szczegóły. Bramy Efaflex posiadają na przykład system kompensacji ciężaru, który umożliwia ich łatwe otwieranie w przypadku awarii zasilania i w sytuacjach awaryjnych, a to kolejny plus (także w kontekście bezpieczeństwa).

Bramy Efaflex od lat przekonują klientów swoją wytrzymałością – to zaleta ceniona we wszystkich istotnych branżach i sektorach przemysłowych. Ponadto Efaflex stale rozwija swoją ofertę dla różnych branż, wdrażając coraz bardziej zindywidualizowane rozwiązania. Dzięki temu firma obecnie obsługuje wielu klientów z różnych obszarów, np.: lotniska, logistykę, sektory bezpieczeństwa, przemysł spożywczy, farmaceutyczny i motoryzacyjny.

Ciągłe innowacje

Wielką siłą Efaflex zawsze była umiejętność szybkiego identyfikowania potrzeb klientów i łączenia ich z nowoczesnymi możliwościami technologicznymi. Najlepszym tego przykładem jest EFA-SmartConnect® – rozwiązanie Efaflex służące do łączenia w sieć wielu bram i zarządzania nimi za pomocą aplikacji. Podczas gdy inne firmy wciąż przygotowują się do transformacji cyfrowej, w Efaflex od dawna jest ona obecna.

Firma już w przeszłości udowodniła, że jest zainteresowana cyfryzacją, np. w 2009 roku zastosowano EFA-SCAN® – pierwszy na świecie skaner laserowy do systemów bramowych. To, co dziś jest standardem, wtedy było małą rewolucją. W historii Efaflex można znaleźć kilka takich rewolucji technologicznych m.in. siatki świetlne i wiele innych innowacyjnych rozwiązań.

Firma obchodzi w tym roku 50-lecie istnienia, pod hasłem „Fast Forward”, a to oznacza perspektywę tworzenia kolejnych innowacji, nowe pomysły na rozwój i gamę niezawodnych produktów najlepszej jakości.